IP Nasıl Gizlenir? | Birileri neler yaptığınızı görüyor!


 

Merhaba sevgili okurlar, bu yazımızda IP Adresinizi nasıl gizleyebileceğinizi göreceğiz.


Öncelikle IP nedir onu hatırlayalım: Açıklaması İnternet Protokolü adresi olan bu icat, iletişim için İnternet Protokolü kullanan bir bilgisayar ağına bağlı her cihaza atanan sayısal bir etikettir. Bir IP adresi iki ana işleve hizmet etmektedir: ana bilgisayar veya ağ arabirimi tanımlama ve konum adresleme.

Gelelim IP'mizi nasıl gizleyeceğimize.

IP gizlemek için bir sürü program bulabilirsiniz, bazıları tamamen sazan avıdır, bazıları ise gerçekten işinize yarayacak programlardır. Bu yazımızda size hangilerinin işinize yarayacağından bahsedeceğiz.

TOR Browser:

İnternette gezinirken IP'nizi gizlemek için bir sürü program veya araç bulabilirsiniz. En basitinden TOR. Tor bir araç değildir, kendisi bir internet tarayıcısıdır. Sizi hem .onion uzantılı sitelere sokmaya yarar hem de bağlantınızı neredeyse tamamen gizler. Bu da sizin internette özgürce gezmenize olanak sağlar.

Stealther:

İnternette gezinirken sizin oluşturduğunuz trafiği başka sunucular üzerinden geçirerek sizi gizlemeye çalışır. Neredeyse tamamen sizi gizli tutar.
BKZ: Stealther

Jap:

Jap yazılımının amacı, kullanıcılarını internette özgürce takip edilmeden gezmelerini sağlamaktır. Jap kullanıcıları internette gezinirken farklı vekil sunuculardan geçirilerek iz bırakmalarını engeller.

Anonymizerlar:

Web'de gezerken kullanıcılarının kimliğini gizleyen servislerdir, ilk anonymizer 1997 yılında Lance Cotrell tarafından kurulmuştur. Kullanıcı bilgilerinin ortaya çıkmasını engeller. Aynı zamanda belli networkte engelli olan sitelere erişim için de kullanılabilir.Bu yazımız da buraya kadardı sayın okur. Aklına takılan herhangi bir soru veya düşünce varsa lütfen yorumlarda belirtmekten çekinme!

- Mevcut yorum.

Daha yeni Daha eski